MLH500BSG14D
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
MLH500BSG14D
Descripción:
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
Guía del usuario
Operating Pressure 7251.89PSI (50000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) BSP
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MLH
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder, Metal
Voltage - Supply 14V ~ 30V
Output 0.25 V ~ 10.25 V