MLL12-0.25-A
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
MLL12-0.25-A
Descripción:
AC/DC CONVERTER +/-12V 6W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.25" L x 3.25" W x 1.70" H (180.0mm x 82.6mm x 43.2mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 250 mA
Current - Output 1 250 mA
Series Linear L
Power (Watts) 6W
Type Linear
Efficiency 55%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC