MLP2016V1R0MT
TDK Corporation
Producto No:
MLP2016V1R0MT
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0806 (2016 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1UH 1.2A 150 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 1 µH