MLP331M400EB0A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MLP331M400EB0A
Descripción:
CAP ALUM 330UF 20% 400V FLATPACK
En stock : 16
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 530mOhm
Ratings -
Series MLP
Package / Case FlatPack, Tabbed
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 330 µF