MLR473K400
NTE Electronics, Inc
Producto No:
MLR473K400
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
En stock : 108
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.315" W (14.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MLR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.047 µF