MLR824K100
NTE Electronics, Inc
Producto No:
MLR824K100
Descripción:
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD
En stock : 710
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MLR
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 65V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.82 µF