MLS272M075EB0A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MLS272M075EB0A
Descripción:
CAP ALUM 2700UF 20% 75V FLATPACK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 46mOhm
Series MLS
Package / Case FlatPack
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 µF