MLSG191M200JK0C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MLSG191M200JK0C
Descripción:
CAP ALUM 190UF 20% 200V FLATPACK
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 1.000" W (38.10mm x 25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.274Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series Slimpack™- MLSG
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 190 µF