MLVC04V014C120
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MLVC04V014C120
Descripción:
VARISTOR 20V 20A 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 18 V
Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 20 V
Varistor Voltage (Max) 22 V
Series MLVC
Energy 0.05J
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 10 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 20 A