MLVC08V033C120
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MLVC08V033C120
Descripción:
VARISTOR 45V 35A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 40.5 V
Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 45 V
Varistor Voltage (Max) 49.5 V
Series MLVC
Energy 0.1J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 23.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 33 V
Current - Surge 35 A