MLVC18V012C2300
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MLVC18V012C2300
Descripción:
VARISTOR 18V 500A 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 15.3 V
Capacitance @ Frequency 2300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 20.7 V
Series MLVC
Energy 2.5J
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 8.5 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 12 V
Current - Surge 500 A