MLVC18V022C1600
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MLVC18V022C1600
Descripción:
VARISTOR 30V 500A 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 27 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 30 V
Varistor Voltage (Max) 33 V
Series MLVC
Energy 2.5J
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 15.6 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 22 V
Current - Surge 500 A