MLVC22V056C1000
Eaton - Electronics Division
Producto No:
MLVC22V056C1000
Descripción:
VARISTOR 72V 600A 2220
En stock : 2808
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 64.8 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 72 V
Varistor Voltage (Max) 79.2 V
Series MLVC
Energy 2.5J
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 40 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 600 A