MLVS0402L14DG
INPAQ Technology Co., Ltd
Producto No:
MLVS0402L14DG
Descripción:
VARISTOR 0402 VDC 18V SURGE 20A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 23 V
Capacitance @ Frequency 85 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 28 V
Varistor Voltage (Max) 33 V
Series MLVS
Energy 0.05J
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr INPAQ Technology Co., Ltd
Maximum AC Volts 14 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 20 A