MM061A471JCT2A
KYOCERA AVX
Producto No:
MM061A471JCT2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF