MM2 DC100/110
Omron Automation and Safety
Producto No:
MM2 DC100/110
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Solder Lug
Coil Current 19 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 5.75 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MM
Operate Time 50 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 77 VDC