MM4XP-AC120
Omron Automation and Safety
Producto No:
MM4XP-AC120
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 120V
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In, 15 Pin (Octal)
Coil Current 42.4 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MM
Operate Time 25 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC