MM50-200B1-E1RE
JAE Electronics
Producto No:
MM50-200B1-E1RE
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN SKT SODIMM 200POS SMD REV
Guía del usuario
Number of Positions 200
Color White
Contact Finish Thickness 3.94µin (0.10µm)
Contact Finish Gold
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type DDR SDRAM
Standards MO-224
Mounting Feature Reverse
Card Thickness -
Insertion Angle 25° Angle
Series MM50
Connector Style SODIMM
Mfr JAE Electronics
Features Board Guide, Latches
Height 0.205" (5.20mm)