MMA02040D2002DB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MMA02040D2002DB300
Descripción:
RES 20K OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 kOhms
Series MMA - Professional
Power (Watts) 0.4W, 2/5W