MMC100A-2-CN
Cosel USA, Inc.
Producto No:
MMC100A-2-CN
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 65°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.19" L x 3.66" W x 1.97" H (208.0mm x 93.0mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 3
Current - Output 2 1.5 A
Current - Output 1 13 A
Series MMC (100W)
Type Enclosed
Current - Output 3 1 A
Efficiency 75%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 132 VAC