MMP6S47K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MMP6S47K
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" W, 0.236" T x 0.906" L (10.00mm, 6.00mm x 23.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MMP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF