MOV-14D241KTR
Bourns Inc.
Producto No:
MOV-14D241KTR
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM
En stock : 5961
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 830 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series -
Energy 63J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 200 V