MP-4106-25S
Amphenol Audio
Producto No:
MP-4106-25S
Fabricante:
Amphenol Audio
Descripción:
CONN PLUG FMALE 25POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Black
Shell Size - Insert -
Mfr Amphenol Audio
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell, Coupling Nut, PG Adapter, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C