MP0045/1D1AM012S
Bulgin
Producto No:
MP0045/1D1AM012S
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
SWITCH PB DPST MOM ILLUM AMB
En stock : 36
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series -
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 250 V