MP0045/1D2AM012S
Bulgin
Producto No:
MP0045/1D2AM012S
Descripción:
SWITCH PB DPST MOM ILLUM AMB
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series -
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom
Voltage Rating - AC 250 V