MP0045/1E1AM220S
Bulgin
Producto No:
MP0045/1E1AM220S
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
SWITCH PB DPST ON-OFF ILLUM AMB
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.20mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 220 VDC
Series -
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 250 V