MP1-3D-1D-3E-35
Artesyn Embedded Power
Producto No:
MP1-3D-1D-3E-35
Descripción:
AC/DC CNVRTR 2X3.3V 5V 1200W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 8.00" W x 2.50" H (279.4mm x 203.2mm x 63.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 35 A
Current - Output 1 150 A
Series MP1 (1200W)
Power (Watts) 1200W
Type Enclosed
Current - Output 3 150 A