MP5KE130CA
Microsemi Corporation
Producto No:
MP5KE130CA
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V