MP5KE20A
Microsemi Corporation
Producto No:
MP5KE20A
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO204AL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V