TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Producto No:
MPA306F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$29.6875
$29.6875
10
$27.01895
$270.1895
25
$25.7621
$644.0525
50
$24.03405
$1201.7025
100
$23.091555
$2309.1555
250
$21.520692
$5380.173
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | 3PDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MPA |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Base Product Number | MPA3 |