MPC603RVG200LC
NXP USA Inc.
Producto No:
MPC603RVG200LC
Paquete:
255-FCCBGA (21x21)
Descripción:
IC MPU MPC6XX 200MHZ 255FCCBGA
Guía del usuario
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC 603e
Speed 200MHz
Operating Temperature 0°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 255-FCCBGA (21x21)
Series MPC6xx
Package / Case 255-BCBGA, FCCBGA
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 3.3V