TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Producto No:
MPG206N
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$16.473
$16.473
500
$14.563728
$7281.864
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 11.80mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MPG |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Base Product Number | MPG2 |