MPH252012C1R0MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Producto No:
MPH252012C1R0MT
Paquete:
1008
Descripción:
FIXED IND 1UH 2.1A 106 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.75A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Inductance 1 µH
Series MPH
Type Multilayer
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 85MHz