MPI-300-230
Signal Transformer
Producto No:
MPI-300-230
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 300VA CHAS MT
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style Terminal Block
Height - Seated (Max) 98.20mm
Voltage - Primary 100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 104.80mm L x 113.10mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2.6A, Series 1.3A
Weight 7.8 lbs (3.5 kg)
Primary Winding(s) Dual, Multiple Taps
Series MPI
Type Laminated Core
Power - Max 300VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 115V, Series 230V