MPI002/TE/GN/12
Bulgin
Producto No:
MPI002/TE/GN/12
Fabricante:
Bulgin
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
En stock : 42
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Green
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.20mm Dia
Current Rating (Amps) 50mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 750,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series -
Voltage Rating - DC 24 V