Bulgin
Producto No:
MPI005O28LSRD12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PB SPCO ILLUM RED SS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$47.9845
$47.9845
10
$43.6677
$436.677
25
$41.63698
$1040.9245
50
$38.84417
$1942.2085
100
$37.32094
$3732.094
250
$34.782084
$8695.521
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VAC |
| Series | MPI |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Bulgin |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | MPI005 |