Hogar / TVS Diodes / MPLAD18KP24AE3
minImg
MPLAD18KP24AE3
Microchip Technology
Producto No:
MPLAD18KP24AE3
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 463A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V