Hogar / TVS Diodes / MPLAD18KP26CAE3
minImg
MPLAD18KP26CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MPLAD18KP26CAE3
Descripción:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 428A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V