Hogar / TVS Diodes / MPLAD18KP28CAE3
minImg
MPLAD18KP28CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MPLAD18KP28CAE3
Descripción:
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 396A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.5V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V