Hogar / TVS Diodes / MPLAD36KP58CAE3
minImg
MPLAD36KP58CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MPLAD36KP58CAE3
Descripción:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 385A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V