MPM15-24S12W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MPM15-24S12W
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 88.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MPM15W (15W)
Power (Watts) 15 W