MPP10-48D05WB
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MPP10-48D05WB
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1A, 1A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 85%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series MPP10W (10W)
Power (Watts) 10 W