MPS04-48S15
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MPS04-48S15
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 3.5W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 234mA
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 16-SMD Module, 7 Leads
Efficiency 82%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series MPS04 (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W