MPU01-05D12
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
MPU01-05D12
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 9-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 85%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.6mm x 9.9mm x 12.5mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series MPU01 (1W)
Power (Watts) 1 W