WIMA
Producto No:
MPX12W1100FA00MSSD
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 1000PF 20% 300VAC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Paper, Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.531" L x 0.157" W (13.50mm x 4.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | X1 |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 1000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |