MPXD2020VVU125
NXP USA Inc.
Producto No:
MPXD2020VVU125
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
416-PBGA (27x27)
Descripción:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 416PBGA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor e200z4d
Speed 125MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 177
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 416-PBGA (27x27)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PX
Package / Case 416-BBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI, UART/USART
Program Memory Size 2MB (2M x 8)
Data Converters A/D 20x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V