MPXQP15K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
MPXQP15K
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 10% 275VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series MPX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.15 µF