MR041C222JAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MR041C222JAA
Descripción:
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF