MR061C104KAA
KYOCERA AVX
Producto No:
MR061C104KAA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF