MR062X103KSA
KYOCERA AVX
Producto No:
MR062X103KSA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 10000PF 200V RADIAL
En stock : 609
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, Ceralam® MR06
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)